bookcase-620763_960_720

Regał dopasowany do piwnicy

Wybór regału do piwnicy może wydawać się czymś banalnym. A jednak warto pochylić się nad nim i potraktować poważnie. Wybrany w sposób odpowiedzialny, stanie się ważnym elementem nie tylko piwnicznego, ale również domowego wyposażenia. Co więcej posłuży latami, a na co dzień wpisze się w praktyczne korzystanie ze swojego prywatnego magazynku. Nie ma co ukrywać, że piwnica w większości domów spełnia właśnie taką rolę. A jak wiadomo dobrze zarządzany magazyn musi być uporządkowany.

Regał podstawą walki z chaosem

Pomieszczenia służące za przechowalnię różnego rodzaju dobytku są często traktowane z przymrużeniem oka. Wrzuca się do nich wszystko to, czego aktualnie się nie używa, ale na wyrzucenie nie ma się odwagi. Taka praktyka jest jednak krótkowzroczna i raczej prędzej niż później doprowadzi do zapełnienia piwnicy aż po brzegi. Niestety uniemożliwi to poruszanie się po niej. Dlatego warto zainwestować w profesjonalny regał do piwnicy. On także może sięgać po sufit. Ważne, aby na jego półkach panował porządek. Wówczas piwnica stanie się kolejnym funkcjonalnym pomieszczeniem, zwiększającym komfort korzystania z domu. Przestanie być natomiast graciarnią. Odpowiednio wybrane meble nawet z malutkiego pomieszczenia uczynią ergonomiczne wnętrze. Jeżeli powierzchnia jest ograniczona, warto wypełnić regałami wszystkie dostępne ściany. W większej piwnicy mogą one stać także na środku. Kluczowe będzie natomiast posegregowania dobytku i umieszczenie go we wskazanych miejscach.

Piwnica (nie) na pokaz

Niektóre piwnice służą wyłącznie domownikom i w takiej sytuacji dosyć swobodnie można dopasowywać do nic wyposażenie. Zdecydować się na metalowe regały do piwnicy, a nawet wybrać ich tańsze, wykonane z plastiku zamienniki. Jeżeli jednak piwnica ma stać się integralną częścią domu, w której na przykład będzie się przechowywało swoją kolekcję rzadkich win, wówczas warto zainwestować w ciekawą oprawę dla swojego skarbu. Tym bardziej, że zapewne będzie się chciało pochwalić nim przed znajomymi. Idealnie sprawdzą się tu drewniane meble. Wykonany z tego materiału regał do piwnicy będzie komponował się z charakterem tego na ogół dosyć ciemnego pomieszczenia. Aby podkreślić jego walory, można zadbać o jakieś ciekawe oświetlenie. Niektóre meble mają je już wbudowane. Efekt robi wrażenie i z całą pewnością umili przebywanie w piwnicy. Ta ostatnia coraz częściej aranżowana jest z podobnym wysiłkiem i zaangażowaniem, co pozostałe, dotychczas bardziej reprezentatywne części domu. I dobrze, ponieważ piwnica:

  • zwiększa powierzchnię domu,
  • może łączyć w sobie ciekawą aranżację z praktycznym zastosowaniem.

Warto zatem inwestować w to pomieszczenie.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *